11 Şubat 2016 Perşembe

yemek eğitimi varan 1
Bu anne sonunda kafayı kırdı..

Gelişim testlerinde genel gelişim seviyesi 12 13 ay, öz bakım becerisinde 11-12 ay çıktı oğlum. yani ortalama 1 yaş becerilerinin olması lazım.

Bu demek ki aslında eşşeğin şu anda her şeyi yemesi yiyebilmesi lazım.

O zaman acımasız anne iş başında..

İtiraf ediyorum şimdiye kadar ciddi manada hiç kıyamadım otorite kuramadım yemekkonusunda. Onu yemezse aman aç kalmasın hadi bunu yesin diye diye..

artık yok.. Önüne koyulan neyse onu yiyecek, yemdi mi keyfi bilir aç kalacak..

Bakalım ne kadar yapabileceğim.. Artık koca adam oldu . İyice aç kalmıyor sonuçta, itiş kakışla da olsa 1-2 lokmacık (cidden cık kıvamında ufak lokmalar) yiyor. 1-2 gün aç kalsa ölmez..
Öneri fikir vs ye açığım..

Bu sabah saat 7 olmadan 9 ölçek ülker hero baby 8 tahıllı meyveli kaşık maması yedi. sonrasında bütün yediği 2 parça karnabahar kırıntısı.. Fotoğrafta mevcut yediği miktar.. açlıktan uyuyamıyor, uykusuzluktan ayakta duramıyor şu anda.. :/ içim acımıyor mu, hem de nasıl.. ama artık yemek yemeyi öğrenmesi gerek..


güncelleme : yazıyı yazarken saat 14 civarı idi.. şu anda 16:56.. bir o kadar daha karnabahar ve biraz daha az poğaça yedi...

güncelleme: 19:00 da eve geçtik. erken çıktık işten. yolda arabada uyudu. Her zamanki gibi arabadan eve geçerken uyandı.  

güncelleme:
saat gece yarırısını 00:30u gösterdiğinde artık dayanamadım ve yie ona mama hazırladım :/ ülker hero baby gece kaşık maması 8 tahıllı elmalı..10 ölçek.. 
önce sadece 5 ölçek yedirdim..yine de uyuyamadı..01:30 da kalan 5 ölçeği de yedirdim..2yi geçrken uyuduk...
Pedogog öğretmen eşliğinde geçiyor malum günlerimiz; özel eğitim alıyor.  Öğretmenimizle durumu paylaştım. bu sistem Ertuğrulda işlemeyecektir. Geldiğinizde konuşalım dedi..Biraz da o yüzden direncim kırıldı sanıırım..

Bakalım bugün öğretmenimiz neler söyleyecek..Nuhun gemiis çocuk terapi ve aile danışmanlık merkezinin aile danışmanlık kısmını kullanmış olacağım ;) 
sevgiyle.

2 yorum:

  1. ay yazık yaaa yemesin bişi olmaz nasıl olsa yicek acıkınca yaaa yapma of yazık onaaaa :) yetiyodur yediği bi de doktorsa sor barik :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Acikinca yese dün yerdi işte: ) ama vazgectik eğitimden,öğretmeni erken dedi..

      Sil

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)