1 Nisan 2017 Cumartesi

Masallar..Masallarla karakter eğitimi, masallarla değerler eğitimi ve bir kaç çeşidi daha vardı bu masallar serisinin..

Bu kitabın kapağı en çok hoşuma giden olunca şanslı olan oldu :))


Tutumlu olmak, sabırlı olmak, azmetmek, hayvan sevgisi gibi konularda masallar yazmışlar..
Bilindik pamuk prenses uyuyan güzel vs yerine bunlar daha iyi bence..

Keloğlan masalı da anlatıyorum ara gerçi ama hatırladığım kadarıyla tabi,değişiklikler oluyor ister istemez :))
Keloğlan masalları kitabı da istiyorum bol resimli denk gelirsem..Normalde bu kitap biraz daha büyük çocuklar için muhtemelen. Alsın eline okusun diye hatta.. Ama ben yine de her gün iki masal okuyorum. Aslında masal değil hikaye.. Daha kısalar :) Ertuğrul u da salıncağa koyuyorum dinliyor beni. Seyrediyor, gülüyor iyi vakit geçiriyoruz.

Tavsiye ederim yani :)

Sevgiyle..

4 yorum:

 1. Su an eylül 7 buçuk aylık ve bende küçük resimli bir kitap aldm. Resimleri gösterip birseyler anlatıyorum o bile dikkatini çekiyor. Kitaplardan çok. Şey öğreneceklerine eminim. O sevgiyi de şimdiden aşılamak lazim☺☺

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  Bence hayvan sevgisini aşılayan masallar harikulade bir fikir. Hatta okulda dersi bile olmalı diye düşünüyorum. Sokakta hayvanları tekmeleyen çocukları gördüğüm de o kadar sinirleniyorum ki... Demek ki ailesinden de öyle görmüş. Ayrıca hayvanlara şiddetin de ciddi yaptırımları olmalı. Komik para cezalarıyla hiç caydırıcı olmuyor.
  Bu arada başlığın altındaki sloganınızı çok beğendiğimi söylemeliyim:) Yaratıcı olmuş. Benim blogum çok yeni olduğu için sizleri yeni keşfediyorum. Öğreneceğim çok sey var. Vaktiniz olursa sizi de benim bloguma beklerim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok eski sayılmam: ) insanları sevip saymayanlardan hayvanları sevip saymasını beklemek lazım: ( umarım bizim çocuklar öyle olmaz iyi yetiştirmeye çalışıyoruz bakalım...

   Sil

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)