19 Şubat 2017 Pazar

Neler oluyor hayatta

Bir de şu rüya gerçek olsa olsa :))
Ertuğrul iki yaş sendromu ve 47 XYY nin davranış bozukluğu durumlarını dibine kadar yaşıyor.. E tabi o da haklı, bir daha iki mi olacam anacım diyor çocuk: ))

Kafasını bulduğu her yere ve her fırsatta vurmaya devam ediyor..
 Yatayım ben, bana dokunmayın.. Oturmak mı o niye? Yürümek? Aa siz varken beni taşıyacak ne gerek var yorulmama yaw, anamın karnında böyle miydi, bırakın yatcamm beenn..

 Öyle böyle geçiyor işte zaman..

İnat öyle arttı ki okulda da başa çıkmakta zorlanıyorlar artık. Gücü kuvveti de yerinde maşallah, zorla bişey yaptıramıyoruz.
 Kendisinden yapması istenilenleri yapmadığı ve zorlama yapılamadığı için bir süredir fizik tedavi almıyor. Şükür kaslarda bir sorun yok neyseki. Ben zaten evde şakayla oyunla karışık birşeyler yapmaya çalışıyorum..  Önce davranışı çözmeye çalışıyorlar okulda. Bizimle birlikte oynamasını sağlamaya çalışıyorlar. " Hadi topu al, topu tut, kedi nerde~işte burda .. " gibi ufak ama önemli şeyler..
Ve tabi bunları oturarak yapmasını sağlamak asıl sorun..

Sürekli yatmasını önlemek için ayakta durma sehpası yaptırdık.. Faydası olur inşallah..

2 yorum:

  1. Hoşgeldin öncelikle özlemiştim:))))Ertuğrul'un kafasını vurması beni çok endişelendiriyor:(((malum her şeyimizin hard diski, merkezi kafamız:( onun için duvarları yorganla kaplı oda mı yapsan bilemedim o da nasıl olur ki? Yani yorgan duvarda durmaz:( köpükler olabilir bir dereceye kadar çarpmanın etkisini azaltır belki ama başka odaya gitmeyecek mi hiç:((offf çok üzüldüm:(((Allah yardımcınız olsun....Amin...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ablacim kafayi benim kafama dizime göğsüme falan bile vuruyor ki.. :( beni en çok korkutan o kafa vurması zaten..

      Sil

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)