9 Ocak 2016 Cumartesi

Annelik Delilik

Evet şaşırmayın.. annelik delilik azizim.. Hiç olmadık şeylere sevinip , gereksiz şeylere üzülen bir insan akıllı olabilir mi..

Aman da ne güzel gaz çıkarmış benim oğlum diyerek kahkahalar atan kadın biraz sonra neden bana bakmıyor diye ağlamaya başlarsa şaşırmayın.. E hatun çocuk oyun oynuyor bir rahat bıraksana... Yok.. Ben annesiyim ben yanında isem hep bana baksın.. Oldu canım.. Sen öyle yap o zaman.. :)Bugün benim canım oğlum güzel oğlum aslan parçam Ertuğrul 'um için günlerden baba.. Hafta içi hep benimle iş yerimize geliyor; cumartesi günleri de evde babasıyla kalıp kaynaşıyor.
İlk başlarda çok tereddüt etmiştim evet itiraf ediyorum istemedim.. Hala da bu durumdan çok hoşnut muyum emin değilim aslında :P Ama onun için iyi oluyor. Babası ile vakit geçirmek her bebeğin ihtiyacı ve koca bir gün babası ile kalmak baba oğul ikisine de iyi geliyor. Daha güzel oynuyorlar artık :)

Evden çıkarken "Ertuğrulum oğlum ben işe gidiyorum. Bugün baba günü, ben işte iken sen de evde babanla oyna üzmeyin birbirinizi" diyerek çıkıyorum.. Cümle değişse bile evden çıktığımı ve akşam geleceğimi söylemeden çıkmamaya özen gösteriyorum. Şimdiye kadar pek umursamıyor gibiydi.. Ya da en azından bana öyle geliyordu.. Ama bugün benim güzel bebeğim ben gidiyorum dediğimde döndü boynuma yapıştı  :) Nasıl sevindim.... Evet biliyorum ben evden gidiyorum diye üzüldüğü için üzülmem gerekli ki bu üzüntüyü de yaşadım; ama artık oğlumun beni umursuyor olması;söylediğimi anlayıp tepki veriyor olması.. Paha biçilemez bir mutluluk :)

Aslında bu tepkiyi ilk defa 2 gün önce gösterdi. Dedesine ilaç almaya gitmem gerekiyordu. Ertuğrul dedesinin ellerini sıkı sıkı tutmuş yürüme çalışmaları yaparken eğildim yüzümü onun seviyesine getirdim;oğlum ben eczaneye gidip geliyorum dedim,Başı öne eğikti ,kafasını bir anda kaldırdı baktı ve aa uu sesleri eşliğinde kafasını boynuma koydu kendisini ileri itti.. Benim güzel yavrum..

Allahım sen nazarlardan sakla yavrumu.. Benim nazarımdan bile koru kuzumu.. Ve gelişiminde yardımcısı ol.. Bütün çocukların.. Ama en çok herhangi bir sebeple hayata adapte olmakta zorlananların..

Neyse konumuza dönersek; oğlum gitmeme tepki verdi diye sevindiğime göre, deli miyiiimm değil miyiiim siz karar verin artık :) Benim bildiğim; aşığım oğluma ve oğlumu çok seviyorum...  :) <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)