29 Temmuz 2017 Cumartesi

Selina'nın Okul MacerasıSevgili blogger arkadaşımız İdil Öztürk Başara , şirin mi şirin bir çocuk kitabı yazmış..

Asıl hedef kitle okul çağı çocukları.. Ama Ertuğrulum bile ilgiyle dinledi..Resimlere baktı.. Yani siz de 3 yaş hatta, Ertuğrulun gelişim geriliğini de sayarsak 1.5 yaş civarı çocuklara bile alabilirsiniz...

Aslında en güzeli ne biliyor musunuz, ilkokula giden bir abi/abla varsa evde, o kardeşine okusun bu kitabı.. Bir taşla iki kuş olsun :)

Gelelim kitabımızın ayrıntılarına ... Hiç heveslenmeyin bütün hikayeyi burada anlatmayacağım; kitabı alıverin bir zahmet ;)


Selina 'nın Okul Macerası kitabı, okula yeni başlayan Selina isimli şirin bir kızı anlatıyor.. Okula alışma sürecinde yaşadıkları, hissettikleri diyebiliriz..

Seçilen kelimeler özenli..Hikaye oldukça akıcı..Resimler canlı renkler ve şirin karakterle hazırlanmış..Kitabın sayfaları kalın kuşe kağıt..Yani sanırım.. Kalın , kaliteli ve dokunuşu hiç rahatsız edici değil o kesin :D

Ulak yayıncılık tarafından basılmış Selina'nın okul Macerası..17 sayfa..

Çok sevdiğim bir özelliği söylemeden geçemeyeceğim; kağıt israfı yok.. Kapakların içleri de hikayeye dahil..Buna bayıldım..

Bu kitap Selina'nın Maceraları serisinin ilk kitabı..İkinci kitap tatil maceraları kitapçılarda yerini almak üzere..Fiyatı da oldukça makul bir kitap.. Bence bir değerlendirin ;)

Sevgiyle...

9 yorum:

 1. Bu kitapla tanıştım daha önce. Ne güzel geleceğin büyükleri için birşeyler yapıyor olmak. Yazarı tebrik ediyorum. İdil arkadaşımızın bloğunda izle butonu görememiştim bu arada. O yüzden takip edemiyorum yazdıklarını. Buradan duyrulur.Sizin de emeğinize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba... Öncelikle çok teşekkür ederim. Blog wordpress tabanlı olduğu için izleme değil abonelik var. Sayfayı açar açmaz karşınıza çıkan abone ol kısmına mail adresinizi yazıyorsunuz sonra yazdığınız mail'e bir onay geliyor, onayladınız mı hoooppp abonesiniz.:) En kısa sürede bekliyorum.

   Sil
  2. Gelecek miniklere emanet onları en iyi şekilde hazırlayabiliriz umarım :)

   Sil
 2. Bugünün şanslısı benim... Uyanır uyanmaz bu güzel paylaşımı görünce mest oldum gerçekten. Çok teşekkür ederim. Çocuklar için güzel bir şeyler yapmaya uğraşmak ve sonunda takdir edilebilmek, harika. Selina tüm çocuklar için sevgiyle, aşkla, iyi ve pozitif düşüncelerle yaratıldı... Umarım Ertuğrul da her akşam resimlerine bakarak kendi hikayesini kendi yazar....Hayal gücünü geliştirir. Çok teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdilik o kadarını yapamıyor teyzesi ama o günleri de görürüm inşallah.. Emeğine sağlık..

   Sil
 3. Oğlanlar büyüdüğünden beri çocuk kitaplarını özlüyorum.

  İdil'e tebrikler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arada çocuk kütüphanelerine git :P

   Sil
 4. Aaa bloggerdan çocuk kitabı mı ne güzel yahu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çok güzel bir kitap hem de :)

   Sil

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)