4 Aralık 2015 Cuma

Sebzeler sebzeler..Katı gıdaya geçiş bizim için tam bir işkence..
18 ay bitti hala çiğnemeyi bilmiyoruz. Bilmiyoruz diyorum çünkü ben de nasıl öğreteceğimi bilmiyorum demek ki bu çocuk hala pürede bile kusma çabasında..

1 tane orta boy kabak,1 küçük patlıcan,1 küçük havuç,1 ufak patates 1-2 kaşık irmik.. 1-2 saat falan pişti sanırım :P sonra da püre yapıcı ezici ile ezdim.650 gramlık bir sultan bezelye kavanozunu doldurdu.
Bütün gün gıkı çıkmadan yedi Ertuğrul,ama akşam kustu :( Bir de baktım ki hiç çiğnemeden cumburlop yollamış meğer mideye.. İç ses : Sabah da mı öyle mi yaptı ki.. Hep öyle mi yapıyordu ki.. bu çocuk çiğnemeye nasıl aşılacak.. Pöfff...

Aslında sıkıntılar daha ilk baştan başladı.. Reflüsü olan bir bebek Ertuğrul. Canım ne var şimdi her bebekte fizyolojik reflü var demeyin,bizdeki biraz fizyolojik olayını aşıp patolojik olmuştu. Ses kısıklığı,öksürük,ve mamayı yutamama belirtileri vardı. Çok şükür ciğerleri hiç hastalanmadı kuzumun bu zaman kadar reflü sebepli..

Önce gastrotuss baby başladık sonra zantac ve gaviscon infant a döndü. Şimdi biraz daha iyi. Ses kısıklığı ve mide yanması baya azaldı. Ama yeme sıkıntıları devam ediyor.
E çocuk da haklı, kusuyor yiyemiyor canı acıyor diye hep hero baby 8 tahıllı,aptamil bisküvili,bebelac yulaflu buğdaylı vs kaşık mamalarla beslenmeye alıştı,sebze ya hiç vermedim ya da blender kullandım.. Şimdi o da kolayı seçiyor..
Ama pofff diyorum artık bazen ve korkuyorum ne kadar böyle devam edecek diye.. Umarım bu süreci de çabuk atlatabilir kuzum..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)