29 Kasım 2015 Pazar

Bebekte öksürük ve buhar

Oğluş 6 gündür hasta zaten. Ama son 2-3 gündür öksürüğü artık onu çok zorlamaya başlamıştı.Bu sabah artık yavrum öksürerek uyandı ve öksürüken mide özsuyu geldi. Kaldırdım babasını dedim Ertuğrul fena,bul bize bir doktor.
Pazar pazar çocuk doktoru nerede olur..Kartal da bir çocuk hastanesi varmış.Yakacık Doğum ve Çocuk hastanesi.Aklınızda bulunsun,Pazar günü çocuk doktoru lazım olursa gidersiniz.
Gittik yeri kolay,kartal köprüsünün üstünden ilk sağ il sol sonra tabelalar gösteriyor zaten.Köprüden sonra 5 dakika bil etutmadı sanırım yol.
Biz gittiğimide çok yoğun değildi hemen girdik doktorun yanına. sırtını göğsünü dinledi,boğazına baktı;buhara alacak ama ayrıca şurup mu istersin iğne mi dedi :/ 6 gündür zaten şurup içiyor diyince iğneye geçiyoruz o zaman artık dedi. Kuzum benim 18. ayında iğne ile de tanıştı :(
Eşim nöbetçi eczane bulmaya gitti biz de buhar almaya..Masaj koltuğu gibi kocaman ve rahat koltuklar koymuşlar nebülizatörlerin yanına.Her çocuk için ayrı steril tek kullanımluk bir maske veriyorlar. maskeye ventolin koyup size veriyorlar. Nebulizatör denilen makinalarda su var,buhar ile ventolinin solunmasını sağlıyor. ilacın bitmei 5 dakika falan sürüyor. Bize 3 sefer uygulama verdiler. buhar ilaç bitinceye kadar yaklaşık 5 -10 dakika sonra 20 dakika mola tekrar buhar..3. buhardan sonra iğnesini de yaptırdık ve çıktık..ama nasıl üşüttüm ben bu çocuğu bu kadar diye canım yanmadı desem yalan olur :(
Buhar almakta da çok zorlandı Ertuğrul,ventolin biraz kötü kokıyor. ebir de kocaman buhar maskesi.. tutmak istemedi yüzünde. Çocuk şarkıları söyleyerek sakinleştirmeye çalıştım.Kırmızı balık gölde kıvrıla kıvrıla yüzüyor,bir küçük iki küçük üç küçük aslancık..İnşallah bir daha gerek kalmaz.. ama sanırım artık hastalık ve ilaç sezonunu açtık malesef..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)