29 Kasım 2015 Pazar

Bebek Bezi SeçimiBebis dünyaya daha gelmeden başlayan telaşlar var ya hani,birisi de bu işte.. Hangi marka bebek bezini alsam,prima iyi diyorlar,molfix olmaz mı,bir de huggies var hem kız erkek ayrı daha mı iyi ki.. Ohooo..
İlk önce şu bir gerçek,en çok para beze gidecek kaçış yok :) kampanya paketi almak daha ekonomik oluyor. Paket fiyatına değil tane fiyatına bakmak lazim. Bir paket su kadar tl,içinde 28 30 bez var,bi tanesi kac tl..
Benim oglusum için ilk aldığımız "en iyisi olsun pasaya :) " şeklinde prima premium care serisi oldu. Bebegimin hassas tenine gerçekten iyi geldi. Hic pisik olmadı. Sonra hediye molfix geldi.. Şahsi görüşüm kesinlikle tam bir hayal kırıklığı :( kağıt gibi bir bez. Reklamlarda görüldüğü gibi degil malesef.. Büyük numaralar için ya da cildi hassas olmayan bebekler için belki olur ama benim oğlumun cildi tahriş olmasın diye 2 hatta nerede ise her saatte bir değiştirmek gerekiyordu. O dönem prima premium care kullanırken 3 saatte uyur uyanmazsa fırsat olmazsa vs 4 saatte değiştirdim bezini.
Huggies denedik biraz daha büyüdüğü zaman. Erkek için olanı değildi. Tarzı premium care gibiydi,emicilik de hemen hemen aynı ama dokusu farklı sanırım,yaramadı oglusa..
Yani yeni doğanın vazgeçilmezi en az 2 3 ay prima premium care.. En azından bence :)
Ama burada şunu belirtmek lazım,premim care 3 numaraya kadar kullanilacak bir bez. 3e çıkınca sızdırma başlıyor..
Biz 3 numaraya geçince prima aktif bebek kullanmaya başladık ve memnunuz..
Sanırım şimdilik bu kadar,gerekirse ekleim yine,,


2 yorum:

  1. aramıza hoşgeldiniiz. umarım keyifli günleriniz olur kiii :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hoş buldum, teşekkür ederim, beraber keyifli günlerimiz olsun :)

      Sil

Bu konuda sen de bir şeyler söylemek ister misin ? Haydi durma sen de fikrini söyle :)